23.6.2020 Vyjádření k záměru rekonstrukce sportovního areálu Srbská – Vodova

KONEČNĚ se oficiálně dozvídáme, co všechno se v našem okolí chystá.
Revitalizace FOTBALOVÉHO STADIONU SRBSKÁ –> nafouknout to chtějí na zhruba dvojnásobnou kapacitu, tj. 20 000 diváků. Stadion má být zařazen do mezinárodních soutěží UEFA OD ROKU 2024!
S parkovacím domem pro 180 (zmíněno v článku dole) nebo i pro 440 aut, to tady rozhodně nedáme. A my to tady teda ani moc nechceme dávat, to je další věc. (Někdo možná jo, ale myslím nás, co se jim moc nelíbilo ani parkování místo stromů. A teda rozhodně i další lidé, kterým to parkoviště bylo jedno).
20 000 diváků by byla solidní výzva i pro naši MHD a možná každého z nás, pokud by se jí chtěl třeba v inkriminovaném čase dostat domů, aby se například vyhnul parkování.

Pohyb tisíců fanoušků fotbalového ražení bude předpokládáme ne úplně vítaným zpestřením pro velkou část místních. A co teprve ty oslavy nebo smutek? Doufám, že nám tu postaví bunkr, kam se budeme moct schovat, vždycky, když se stav bude nepříznivě vyvíjet a budeme prohrávat nebo vlastně i vyhrávat třeba s Kosovem.
Když se sem Zbrojovka přesunula, měla tu být tak nějak dočasně. Postupně se to zvládlo. Převrácených popelnic s pády do nižších soutěží totiž ubývá.
Ale, JE TOHLE TEĎ POTŘEBA? V době, kdy není jistota, zda vůbec budou takovéto masové akce možné?
V rámci rekonstrukce půjdou asi pryč i stromy okolo haly (bude se rozšiřovat) a některé okolo stadionu. NEVADÍ, dostaneme nové – budou vypadat jako lízátka. Dost dlouho nebo napořád.

Žádná novinka to není. Na plánované změny v areálu se různě upozorňovalo před delší dobou a dá se říct, že byly i popírány. Krajský úřad JMHK prohlásil, že nemá žádné informace o tom, že by se v areálu měla dít nějaká další výstavba kromě parkovacího domu. Jsme vážně rádi, že MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ to zhodnotilo, jako trochu podezřelé tvrzení.
Na naši hodně rodinnou, poměrně intelektuální čtvrť se zahrádkářskou kolonií (zatím) a parkováním tak tak, je tohle fakt moc velké. Prosíme, jestli je to tak potřeba, udělejte si to někde, kde to z hlediska infrastruktury a charakteru oblasti dává větší smysl.
PS: Omlouvám se všem trvale a většinou kultivovaným fanouškům fotbalu a i fotbalistům. Jasně, že jim úspěchy přejeme, ale máme trochu obavy, že se nám bude hůř bydlet.

Fotbalu zdar!

Články o záměru zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/brno-ma-plan-novy-stadion-na-srbske-a-za-luzankami-amfiteatr-110033

https://fczbrno.cz/clanek.asp?id=Zbrojovka-uzavrela-s-FACR-memorandum-o-spolupraci-ohledne-revitalizace-Srbske-6866

QR Code Business Card